Aktuality

 • 30. 3. 2018

  Zastupitelstvo města Brno schválilo název parku

  Nedávno jsme Vás informovali o podání žádosti o pojmenování lokality bývalého odkaliště Pod Hády. I na základě Vašeho hlasování Zastupitelstvo města Brna schválilo pojmenování lokality jako Hapalův park. Richard Hapala byl brněnský rodák a student, který zahynul ve druhé světové válce. Jsme velice rádi, že se nový největší park bude jmenovat právě po něm.

 • 20. 3. 2018

  Projektová dokumentace je hotová. Termín realizačních prací se posouvá.

  Lesnická a dřevařská fakulta MENDELU spolu s autory vítězného návrhu dokončili projektovou dokumentaci pro realizaci první etapy. V té půjde o vyčištění lokality od špatných dřevin a vysazení nových stromů. Dále o vytvoření prostoru pro pozdější realizaci nové cestní sítě. Veškeré práce se musí realizovat ve vegetačním období. Z důvodu časové náročnosti připravovaných prací je nutné, abychom s realizací první etapy vyčkali na prosinec 2018.

 • 22. 12. 2017

  Projektová dokumentace pro první fázi

  Z výběrového řízení Tepláren na vypracování projektové dokumentace pro první etapu realizace Hapalova parku, která se týká úprav dřevinné a rostliné vegetace vyšla jako vítězná Lesnická a dřevařská fakulta MENDELU. Nyní tedy vyčkáme na její vypracování a následně Vás budeme informovat. Zároveň jsme podali žádost o pojmenování lokality jakožto Hapalova parku na zastupitelstvo městské části, která bude první ze tří instancí, která vydá své stanovisko.

 • 17. 11. 2017

  Hapalův Park

  3 měsíce jste měli možnost zapojit se do hlasování o názvu nového největšího parku v Brně na výstavách soutěžních návrhů nebo zde na našich stránkách. Všichni nominovaní by si zasloužili, aby byl park pojmenován po nich a proto každý z nich bude mít vzpomínkové místo v našem novém parku. Pro pojmenování jste zvolili Richarda Hapalu, který jakožto student a odbojář obětoval svůj život za svobodu. Děkujeme, že jste se zúčastnili. Richard Hapala - 308 hlasů, František Pavelka - 201 hlasů, Vladimír List - 144 hlasů, Petr Hass - 123 hlasů, Josef Žemlička - 93 hlasů

 • 25. 10. 2017

  Cena veřejnosti

  Na výstavě ,,Park Hády'', která probíhala v Urban centru a v MČ Brno-Vinohrady jste měli možnost hlasovat o studentském návrhu, který je podle vás nejlepší. Jsme rádi, že jste vybrali jako nejlepší návrh ten, který zvolila i odborná komise. Výsledky: Návrh č. 1 - 16. hlasů, Návrh č. 2 - 17 hlasů, Návrh č. 3 - 21 hlasů, Návrh č. 4 - 1 hlas, Návrh č. 5 - 53 hlasů (vítězný návrh), Návrh č. 6 - 20 hlasů. Děkujeme, že jste se zapojili!

 • 20. 10. 2017

  Název parku?

  Zapojte se do hlasování o názvu parku. Hlasování probíhalo od začátku srpna a pomalu, ale jistě se chýlí ke konci. Už jen do 31.10.2017!

 • 5. 10. 2017

  Plánovaný začátek prací

  Je před námi výběrové řízení na projektanta, který dopracuje spolu s vítězným týmem jejich návrh tak, abychom mohli získat potřebná povolení pro realizaci. Jelikož je toto prvořadý krok, tak věříme, že následně s posunem o měsíc oproti našemu plánu studenti v rámci svých praxí pod dohledem odborníků z Mendelovy univerzity budou moci od půlky listopadu začít mapovat lokalitu a aktuální stav porostu. Protože vítězný návrh chce vytvářet park postupně spolu se zapojením obyvatel, tak věříme, že první piknik po první zrealizované etapě (střed parku a zpřístupnění místa) bude moct proběhnout příští léto. Další etapy však budou postupně a citlivě pokračovat až do roku 2019.

 • 1. 10. 2017

  Výstava vol. 2

  Nestihli jste výstavu v Urban centru? Nezoufejte :). Do 13.10.2017 se můžete podívat na výstavu Park Hády v městské části Brno-Vinohrady na Pálavském náměstí ve Společenském sále nad Albertem. Stále se můžete zapojit a hlasovat!

 • 10. 8. 2017

  Hlasování o názvu parku a ceně veřejnosti

  Zapojte se do našeho projektu! Na našem webu můžete hlasovat o názvu nového největšího parku v Brně. Na výstavě soutěžních návrhů pak můžete hlasovat o projektu, který vás nejvíce zaujme a udělit mu tak cenu veřejnosti - 5 000 Kč!

 • 2. 8. 2017

  Známe vítěze!

  Po více než roce práce známe podobu nového největšího parku v Brně a autory nejlepšího návrhu! Gratulujeme! Děkujeme zároveň všem soutěžícím, kteří vypracovali skvělé návrhy! 1. místo - Sebastian Loder, Nina Krajčírová, Vojtěch Urban, Peter Mezei, Veronika Očadlíková 2. místo - Jan Schleider, Adam Kořistka, Alena Mynarčíková 3. místo - Martin Horký, Martina Bláhová, Jan Waldhauser

 • 15. 7. 2017

  Výstava - Park Hády

  Rádi bychom pozvali širokou veřejnost na výstavu soutěžních návrhů studentské architektonicko - krajinářské soutěže ,,Park Hády". Tato výstava bude probíhat od 3.8.2017 do 25.8.2017 v Urban centru - Mečová 5, Stará radnice, Brno. Zároveň zde návštěvníci budou moci hlasovat, který návrh je podle nich nejlepší a udělit tak cenu veřejnosti. Těšíme se na Vás!

 • 14. 7. 2017

  Hodnocení návrhů

  13.7.2017 proběhlo hodnocení návrhů, kterého se účastnili členové komise složení ze zástupců města, zástupců vyhlašovatele, akademiků, urbanistů, architektů, krajinářů a dalších odborníků. Těšíme se až Vám budeme moci 3.8.2017 na výstavě ukázat všechny tyto návrhy a sdělit výsledek soutěže.

 • 1
 • 2